Sdílet

Tweet

Tipy & Triky pro hru

Město

Postup ve hře závisí na vylepšování našeho města. K dispozici máme hned trojici typů budov. Do hospodářských se řadí kamenolom, statek, chata dřevorubce či dům. Zkrátka vše pro těžbu a zpracování surovin, popřípadě ubytování obyvatelstva. Do vojenských budov jsou zařazena kasárna, dílna na válečné stroje, cvičiště či také věž mystika. Poslední rubriku tvoří dekorace. Ty ve hře krom spokojenosti obyvatel ovlivňují produktivitu. Ta se přímo podepisuje na množství těžených surovin i času potřebnému k verbování vojsk. Na zvýšení produktivity mají vliv již zmíněné dekorace a stav opevnění. Do výpočtu je zahrnut i počet obyvatel. Jejich vyšší počet produktivitu snižuje a není od věci pouvažovat o přikoupení nějaké té dekorace.

Základny

Od 13 kola si můžeme pořídit základnu. Následně pak od 19 a 31 kola můžeme přidat ještě dvě. Základny mají pro své fungování omezenou kapacitu budov a zejména potom těch pro výrobu surovin. Je tak potřeba dobře rozvážit, čeho je nám nejen v daný okamžik, ale zejména z dlouhodobějšího pohledu potřeba. Ale i s těmito omezeními nám základny prokáží medvědí službu v ekonomické i vojenské úrovni.

Suroviny

Tak jak je zvykem, hra stojí na trojici surovin – kamenu, dřevu a jídlu. Ty nám zajišťuje kamenolom, dřevorubcova chata a statek. Dřevo s kamenem jsou základním stavebním prvkem ke stavbě a vylepšování budov, rozšiřování města a stavbě obléhacích a obranných strojů. Jídlo určuje, jak mocnou armádu si můžeme dovolit. Každá jednotka má jistou spotřebu jídla za hodinu. S tím je potřeba počítat, jelikož pokud by jsme měli příliš početnou armádu, tak ve chvíli, kdy dojde jídlo se rozprchne. Produkci jídla lze v pozdější fázi hry zvýšit stavbou některých hospodářských budov typu mlýn, pekařství, pila atd.

Mince

Slovy klasika, žádná legrace není zadarmo. Abychom mohli verbovat vojáky, financovat jejich tažení a převádět suroviny, je potřeba mít dostatek peněz. Mince získáváme za plnění úkolů, rabování táborů orků, odrážení útoků a hlavně výběrem daní. Náš výběrčí daní však není žádný svatoušek a s oblibou si něco ulije pro sebe. Co nejrychleji po jejich výběru je proto potřeba jejich bezpečné uzamčení v pokladně. Druhou možností, jak výběrčího přinutit k poctivosti je použití elixíru bohatství. Ten navíc zvýší o 20% výběr daní. Avšak je potřeba počítat s náklady v podobě diamantů. Elixír nás na týden vyjde na 750 diamantů.

Diamanty

I v Shadow kings se setkáváme s prémiovou měnou, jíž plní diamanty. Ty lze v menší míře získat za plnění úkolů, sem tam něco přistane na účtu po dobytí nepřítele, avšak ve větším počtu si je budeme muset pořídit za reálné peníze. Platby lze provádět sms zprávou, převodem z účtu, kreditní kartou, využitím Paypalu, Paysafecardu nebo Skrillu.

World of tanks

Na historicky věrná bojiště opětovně vyjíždějí tunové kolosy, aby poměřily síly nadšených hráčů. World of tanks jim nabízí několik desítek tanků, jenž lze průběžně obměňovat za lepší modely a ty nadále ještě vylepšovat dokupováním.

Mahjong zdarma

V Číně se stal mahjong velice oblíbený pro svou rafinovanost a obtížnost. Právě tyto klady ale bránili jeho širšímu rozšíření do světa. Expanze tak nastala až s příchodem snadnějších a pochopitelnějších variant, které si lze zahrát zdarma online.